Wagi sklepowe

Oferujemy wagi do różnych zastosowań - od tanich, prostych, niewielkich wag sklepowych po wagi precyzyjne (wagi apteczne) czy przemysłowe. Wagi posiadają potrzebne certyfikaty i legalizacje. Oferujemy urządzenia wysokiej jakości w przystępnych cenach. Wagi sklepowe przeznaczone do ważenia towarów na sprzedaż muszą posiadać ważną legalizację. Informacja o legalizacji znajduje się na tabliczce znamionowej przeważnie przyczepionej do bocznej ścianki wagi.

Wagi sklepowe przeznaczone do ważenia towarów na sprzedaż muszą posiadać ważną legalizację. Informacja o legalizacji znajduje się na tabliczce znamionowej przeważnie przyczepionej do bocznej ścianki wagi. Legalizacja dzieli się na pierwotną i wtórną. Pierwotna nadana jest przez producenta i świadczy o spełnianiu przez wagę parametrów określonych w ustawie (art. 26 ustawy z 11 maja 2001 r. Prawo o miarach (Dz. U. z 2004 r. nr 243, poz. 2441 z późn. zm.)). Legalizacja pierwotna jest ważna przez 35 miesięcy od roku umieszczonego na tabliczce.

 

 

Podział wag:

 • wagi kalkulacyjne - wagi przeliczają ("przekalkulowują") wagę danego towaru na cenę według ustalonej stawki. Wagi kalkulacyjne są szeroko stosowane w sprzedaży detalicznej i hurtowej. Są nieodzownym elementem branży spożywczej.
 • wagi etykietujące - są szeroko stosowane w spożywce. Waga produktu jest przeliczana na cenę według ustalonej (zaprogramowanej) stawki. Uzyskane dane są drukowane (wraz z kodem kreskowych) na samoprzylepnych etykietach. W niektórych wagach istnieje możliwość podpięcia do sieci co umożliwia zaprogramowanie wagi przez zewnętrzny system zarządzania sprzedażą.
 • wagi pomostowe - przemysłowe wagi z możliwością ważenia nawet do 300kg (w kilku zakresach). Bogate możliwości jakie dają wagi pomostowe (funkcje, np. TARA, ZERO, HOLD, liczenie sztuk, wytrzymałość i solidność wykonania) sprawiają, że znajdują one zastosowanie w wielu różnych branżach.
 • wagi proste - wagi sklepowe spełniające wszelkie wymogi potrzebne do sprzedaży ważonych towarów (homologacja). Zależnie od modelu znajdą tu Państwo wagi wodoodporne, z możliwością liczenia sztuk, funkcjami, itp. Zasilanie sieciowe lub bateryjne.
 • wagi liczące - wagi przemysłowe z dużą dokładnością ważenia, ale co ważniejsze, z możliwością liczenia sztuk na podstawie zdefiniowanego wzoru wagowego
 • Wagi paletowe - wagi przemysłowe z możliwością ważenia towarów umieszczonych na paletach o ciężarze do 1,5 tony. Czytelny wyświetlacz oraz limity wagowe, a także możliwość podłączenia wagi do komputera to niektóre z atutów poszczególnych wag.
 • Wagi precyzyjne - wagi przemysłowe z bardzo dużą rozdzielczością ważenia (nawet do 1/60.000 - zależnie od modelu). Szczególnie polecane dla farmaceutów i jubilerów.

 

Miejsca zastosowania wag:

 • stoiska handlowe, bazary, małe punkty handlowe
 • sklepy i hurtownie
 • markety i galerie handlowe
 • handel obwoźny

 

Wagi sklepowe w promocji:

Niewielka waga Dibal PS 50 - idealna na małe powierzchnie (bazar, mała lada) - waga z legalizacją   
Waga CAS ER JUNIOR 15B RS232  Waga CAS PR-II 15P Waga CAS SW-1 Plus CR02 RS232  Waga CAS SW-2 SR