Dotkom kasy fiskalne

Nowy rok - nowe wyzwania. Szczególnie dla przedsiębiorców nie posiadających jeszcze kasy fiskalnej.

Dlaczego? 1 stycznia 2015 weszło w życie rozporządzenie ministra finansów nakładające na przedsiębiorstwa konieczność zakupu kasy fiskalnej i rejestrowania za jej pomocą każdej sprzedaży detalicznej (lub sprzedaży dla rolników ryczałtowych). Dotychczas większość firm korzystała ze zwolnienia związanego z nieprzekraczaniem limitu obrotu. Od 1 stycznia 2015 obowiązkiem jest rejestrowanie każdej sprzedaży detalicznej (lub dla rolników zryczałtowanych) za pomocą kasy fiskalnej.

 

 

Zmiany te dotkną w szczególności:

 • kancelarii prawniczych, adwokackich
 • warsztaty samochodowe i wulkanizacyjne (w tym także warsztaty wymiany opon)
 • gabinety medyczne i stomatologiczne
 • zakłady fryzjerskie
 • salony kosmetyczne

 

Czy konieczny jest zakup kasy fiskalnej już od 1 stycznia?

Jeśli firma została założona przed 1 stycznia 2015 to mogą Państwo skorzystać z 2-miesięcznego okresu przejściowego na dostosowanie się do nowych przepisów. Ewidencjonowanie sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej należy w takim przypadku rozpocząć od 1 marca 2015. Nie oznacza to jednak, że należy czekać do ostatniej chwili. Pragniemy przypomnieć, nauczeni doświadczeniami z lat ubiegłych, że zmiana przepisów dotyczących kas fiskalnych pociąga za sobą zwiększenie popytu na urządzenia fiskalne. Mogą zdarzyć się problemy z dostępnością kas fiskalnych dlatego radzimy zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie z wyprzedzeniem i nie czekać na ostatnią chwilę.

W przypadku gdy firma została lub zostanie założona po 31 grudnia 2014 i świadczy usługi dla klientów detalicznych (bądź rolników ryczałtowych) ma ona obowiązek rejestrowania sprzedaży od jej 1 wystąpienia. Warto już teraz zapoznać się z ofertą. Istnieje możliwość zarezerwowania sobie kasy fiskalnej już teraz, a całkowitego jej wykupienia po wystąpieniu obowiązku posiadania kasy fiskalnej.

Czy twoja firma musi posiadać kasę fiskalną czy może jest zwolniona z tego obowiązku?

Pełną listę usług, których świadczenie przez firmę zobowiązuje do zakupu i używania kasy fiskalnej, można znaleźć tutaj: http://www.fiskalne.org/kasy-fiskalne-w-2015-roku.html
Znajdują się tam także szczegółowe dokumenty dotyczące tej zmiany prawnej (np. rozporządzenie ministerstwa finansów).

Przypominamy, że zakup kasy fiskalnej w firmie DOTKOM się opłaca. Gratis otrzymują Państwo:

 • fiskalizację,
 • szkolenie z obsługi kasy,
 • programowanie nagłówka kasy fiskalnej,
 • programowanie do 10 towarów,
 • roczną gwarancję na urządzenie,
 • przygotowanie dokumentów do urzędu skarbowego,
 • pomoc przy uzyskaniu zwrotu 700zł za zakup kasy fiskalnej.

Przydatne artykuły:

 

Dotkom poleca, czyli kasy fiskalne w promocji:

Novitus Nano E Posnet Mobile HS EJ Kasa fiskalna Posnet bingo HS EJ - niewielka, nowoczesna kasa fiskalna z kopią elektroniczną. Niewielka kasa fiskalna Posnet Mobile EU.
Novitus Nano E Posnet Mobile HS EJ Posnet Bingo HS EJ Posnet Mobile EU

 

Pełna oferta firmy DOTKOM: www.fiskalne.org