Dotkom - najczęstsze pytania i odpowiedzi

FAQs - Kasy fiskalne

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawie każdy przedsiębiorca prowadzący sprzedaż dla klientów detalicznych (lub/i rolników ryczałtowych) musi prowadzić ewidencję sprzedaży dla urzędu skarbowego. Kasa fiskalna pomaga w wypełnianiu tego obowiązku. Dodatkowo większość nowoczesnych kas fiskalnych pomaga w prowadzeniu działalności związanej ze sprzedażą - za pomocą raportów przedsiębiorca może wyciągać wnioski pomagające w prowadzeniu sprzedaży czy zarządzaniu zamówieniami, dzięki podłączeniu kasy do internetu można na żywo kontrolować pracę kasy, dzięki współpracy np. z czytnikiem kodów lub terminalem płatniczym można przyśpieszyć i usprawnić pracę.

Najtańszą kasę fiskalną można nabyć za około 650 złotych. Jeśli to pierwsza kasa fiskalna można odzyskać wydane pieniądze w wysokości 90% ceny kasy, ale nie więcej niż 700zł. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Najtańsza kasa fiskalna" w którym przedstawiamy najtańsze kasy fiskalne oraz ich realne ceny (po odliczeniu wspomnianego zwrotu). Najtańszą kasę fiskalną po odliczeniu zwrotu można nabyć już za kilkadziesiąt złotych.

Biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie cenę kasy fiskalnej należy pamiętać, że w tej dziedzinie cena ściśle powiązana jest ze stopniem nowoczesności rozwiązań czy z jakością zastosowanych podzespołów. Zapraszamy także do zapoznania się z asortymentem z naszego sklepu internetowego - www.fiskalne.org/Kasy-fiskalne

Rynek kas fiskalnych w Polsce dynamicznie się rozwija. W przeciągu roku pojawia się kilka nowych modeli różnych producentów. W takim gąszczu łatwo się zagubić i stracić głowę. Dlatego przygotowaliśmy zastawienie oferowanych przez Dotkom kas fiskalnych dobranych do poszczególnych branż. Zapraszamy do artykułu pt. Jaką kasę fiskalną wybrać?